Naskon Sapphire

Türkiye'nin Otel Konseptindeki En Büyük Devremülk Projesi'nde Geri Sayım Başladı!

 Türkiye'nin köklü inşaat gruplarından NASLI Grubu'nun şirketlerinden biri olan NASKON 36 yılı aşkın süredir faaliyet gösterdiği konut sektöründe edindiği tecrübe ve ödünsüz kalite anlayışını şimdi de Ayaş'ta termal sağlıkla buluşturuyor.

Bu Kasabada Her Şey Bambaşka

Bölgenin en büyük otel konseptli devremülk projesi olan Naskon Sapphire Türk ve Fransız mimarlardan oluşan uzman ekip tarafından projelendirildi. Gerek yerleşim kurgusu, gerek mimari yapısıyla sahiplerine yepyeni bir devremülk anlayışı sunmayı hedefleyen Sapphire Resort&spa 200 milyon USD yatırım bedeli ile kuruldu. 

5 yıldızlı otel standartları düşünülerek her detayı titizlikle hazırlanan tesiste toplam 4 etapta 24.000 devremülk bulunmaktadır. 2014 sonlarında ilk konuklarını ağırlamaya hazırlanan tesis göz alabildiğine yeşil bir alan içinde ve yaklaşık 200.000 m² üzerinde yükselmektedir. 

Hem çocuklara hem büyüklere en eğlenceli aktiviteler Sapphire'de...

Sapphire tasarlanırken otel konforunda devremülk sahibi olmak isteyenlerin hayalleri düşünüldü. Şehrin karmaşasından uzaklaşıp aileleriyle huzur dolu bir tatil özlemi çekenler için çeşitli yaşam alanları dizayn edildi. Her yaştan konuğu mutlu edecek eğlence seçenekleri oluşturuldu. Gelin şimdi bazılarına göz atalım...

Havuzlar, aqua parklar, spor merkezleri, buz pateni pisti, bisiklet yolları, çocuk oyun bahçeleri, go carting pisti, paint ball alanı, anfi tiyatro, sinema, hayvanat bahçesi, bilardo ve masa tenisi, bowling salonu, yapay şelale, ATV'ler, animasyon gösteri merkezi ve atlar, taylar, midillilerden oluşan bir binicilik merkezi...

Üçü Bir Arada: Eğlence, Sağlık, Huzur

Bin Yıllık Şifa Kaynağı

Şifayı Sapphire'de bulacaksınız

Termal suların insan sağlığına ve çeşitli hastalıkların iyileşmesine sağladığı olumlu katkılar bilimsel araştırmalar tarafından desteklenmektedir.

Bu sular sıcaklık etkisi ile kan dolaşımını artırıyor, metabolizmayı hızlandırıyor, sinir ve hormonal sistemlerin uyarılmasını sağlıyor.

İçerdikleri erimiş mineral ve gazların deri yoluyla emilmesi sonucu vücut metabolizması düzenleniyor.

Avrupa şifa ve kaplıca merkezi Karlovy Vary’deki otel konseptini Türkiye’ye taşıdık.

Tesise girdiğinizde kanınız alınıyor, ertesi gün kan testiniz Sapphire Clinic’in uzman doktorları tarafından değerlendiriliyor. Beslenme uzmanımızdan randevunuz alınıyor ve size uygun bir diyet programı veriliyor. Bu program ayrıca tesisteki tüm restoranlara dağıtılıyor. Eşzamanlı olarak size uygun spor programları yazılıyor. Antrenörler eşliğinde grup olarak spor programlarına katılıyorsunuz. Sonunda daha sağlıklı, daha fit ve daha mutlu şekilde evinize dönüyorsunuz.

Detoksla yaşamınızı uzatın.

Çeşitli üniversiteler ve araştırma kuruluşları tarafından yapılan çalışmalarda termal kaynakların olumlu etkileri özellikle şu rahatsızlarda görülüyor:

  • Romatizma türleri,
  • Mide-bağırsak-böbrek ve safra kesesi rahatsızlıkları,
  • Cilt hastalıkları,
  • Kısırlık ve kadın hastalıkları,
  • Kalp ve damar rahatsızlıkları,
  • Sinir ve baş ağrıları,
  • Şeker hastalığı,
  • Kırık-çıkık,
  • Nefes darlığı,
  • Sinirsel gerginlikler.

Çeşit çeşit havuzlar: Termal Havuzlar, Aqua Park, Açık Havuz, Kapalı Havuz, Bayan Havuzu, Çocuk Havuzu, Özel Aile Havuzları, Şok Havuzu.

Tuz Odası, Masajlar, Cilt Bakımı, Hidroterapi, Aromaterapi, Fitness alanları, Koşu ve Yürüyüş Parkurları, Futbol, Voleybol, Tenis, Basketbol Alanları.

Sauna, Fin Hamamı, Buhar Banyosu, Çamur Banyosu, Şok Duşlar, Zıt Banyo.

Şehir hayatının karmaşasından uzaklaşın...

Herdem yeşil parlak yaprakları ve nefes kesen güzellikteki çiçekleri ile kamelya bahçelerinde ailenizle ve dostlarınızla keyifli sohbetler gerçekleştireceğiniz zamanlar hayal değil. Şehrin karmaşasından uzak, Ayaş’ın tertemiz havasında stresten uzaklaşın, huzuru yakalayın.

SAPPHIRE'de daha neler var neler...

İş dünyası da unutulmadı: Uluslar arası standartlarda Kongre Merkezi.

Ferah ve şık mimarisi, birbirinden ünlü marka karması, sineması ve cafeleriyle benzersiz bir AVM.

Gökyüzüne uzanan minaresi, İznik çinileri ile bezenmiş iç dekorasyonu ve büyüleyici mimarisi ile Sapphire Camii.

Küçük dostlarınız için Ücretsiz Hayvan Oteli.

Sosyal hizmet uzmanları, fizyoterapistler ve hemşireler eşliğinde Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezi.

Burası Çocuk Ülkesi, burada her şey Çocuklar için...

Onlar için çalışıyoruz, onlar için kazanıyoruz. Onların geleceğini en güzel şekilde hazırlamayı arzu ediyoruz. Çünkü onlar bizim en değerlilerimiz. İşte bu yüzden Sapphire tasarlanırken en çok çocuklar düşünüldü. Annelerin huzurla bırakacağı güvenli oyun alanları oluşturuldu. Öyle çok aktivite var ki yaşayacak, hangisinden başlamalı? En iyisi onlara sormak. Tercihleri hangisi? Buz pateni yapmak mı yoksa çarpışan otomobillere binmek mi? Dönme dolapla yukarılara çıkmak mı yoksa renk topları bahçesinde oyunlara dalmak mı? Macera ruhlular için tırmanma duvarı da var, çalışkanlar için satranç odaları da. Macera treni ile kah korkulu, kah komik dakikalar onları bekliyor…